УКРАИНА, 18 июн. - SV Development. Министерство экономического развития и торговли Украины 16 мая 2012 г. разместило проект постановления правительства «О внесении изменений в некоторые постановления Кабинета Министров Украины относительно обязательной сертификации услуг по временному размещению (проживанию)».
Редакция Building.ua узнала, как игроки рынка относятся к инициативе правительства.
Алексей Евченко,
управляющий партнер ArtBuild Hotel Group
По моему мнению, отмена обязательной сертификации является абсолютно нелогичным шагом хотя бы потому, что у нас отменяется одна система и не вводится другая. В Украине уже год, как практически не работает существующая система категоризации. Если отменяется система сертификации, то должна работать альтернативная система обязательной категоризации, которая будет заставлять собственников гостиниц придерживаться определенных правил качества продукта.
Я считаю, что отмена обязательной сертификации, – это еще одна имитации бурной деятельности наших законодательных органов по поводу дерегуляции рынка. Никакого позитива она не принесет. Она только позволит нашим чиновникам «повесить себе на грудь медаль» о том, что они вроде бы улучшают условия работы на гостиничном рынке Украины.
Антон Матиаш,
Ассоциация малых отелей
На даний момент в Україні обов’язковою є лише сертифікація на безпеку, тобто на наявність мінімальних вимог для поселення гостей, яка проводиться відповідно до ДСТУ 4268:2003 «Послуги туристичні. Засоби розміщення. Загальні вимоги». Категоризація є добровільною і здійснюється відповідно до ДСТУ 4269:2003 «Послуги туристичні. Класифікація готелів».
Тобто відміна обов’язкової сертифікації не вплине на присвоєння чи не присвоєння зірок українським готелям. Але запровадження такого кроку забере в держави можливість впливати на ринок і не сприятиме підвищенню рівня сервісу в Україні. В проекті постанови стверджується, що таким чином відбудеться наближення до законодавства ЄС, але в першу чергу потрібно звернути увагу на те, що нам потрібно наблизити рівень сервісу, який надається у нас до Європейських норм, а законодавство саме підягнеться на вимогу ринку. Поки ринок не сформований відміна обов’язкової сертифікації на безпеку багато позитиву не принесе.
Іван Лунь,
готельний консультант
Надалі, щоб було зрозуміло термінологію:
Сертифікація = сертифікація на безпеку.
Категоризація = отримання готелем певної кількості зірок (визначає функціональні параметри та рівень сервісу для гостя).
Орган = організація, що здійснює категоризацію.
Я вважаю, що сертифікація на безпеку повинна бути обов’язковою, здійснюватись відповідними органами (можливо це є ті самі органи, що й вводять будівлю в експлуатацію, напр. пожежники, санстанція і архбудконтроль, можливо ще якась спеціально-готельна система критеріїв на сертифікацію «на безпеку», але просто щоб не дублювати вищезгадані служби) і тут без дискусії. Безпека гостя – це найвища відповідальність готелю! Категоризація «на зірки» – мабуть мала б здійснюватись за бажанням та ініціативою готелю, строго і прозоро, професійними експертами, та згідно із чіткими зрозумілими критеріями по ОНОВЛЕНОМУ стандарту. Український стандарт треба вдосконалювати (ініціативна група наших фахівців, колишніх і деяких теперішніх спеціалістів із Держслужби по туризму і курортах уже розробила проект нового Стандарту, адаптувавши багато корисних вимог із європейської класифікації HOTREC, який би оновив наш діючий ДСТУ 4269:2003).
Мати присвоєні строгим «категоризаційним» органом «зірочки» має стати престижно і затребувано ринком. Тур.оператори тоді б довіряли цій системі категоризації, і з більшим задоволенням та впевненістю поселяли б своїх гостей у готелі із офіційними «зірочками» (та й самі гості теж би розібрались).
Готелі самі мають бути зацікавлені пройти «категоризацію», і не треба буде їх «заганяти». Але для цього орган має бути не стільки «адміністративно-регулюючим», скільки «професійно-готельним». В ідеалі (як це працює в Німеччині) категоризацію (по стандарту HOTREC) здійснюють кваліфіковані експерти від професійної Готельної & Ресторанної Асоціації Німеччини (German Hotel and Restaurant Association (DEHOGA).
Ось моя особиста думка (це не є офіційною думкою компанії PKF hotelexperts, де я зараз працюю як готельний консультант, оскільки компанія з цього приводу не формулювала офіційної позиції).
Консалтинговая компания "SV Development"
ДобавитьКомментарии (0)